Biokominki i kominki to coraz bardziej popularne ogrzewanie

Biokominki

Nowoczesny kominek wyposażony w płaszcz wodny, to jedno z nadzwyczaj naturalnych źródeł pozyskania ciepła w naszych czasach. Warto wiedzieć jak efektywnie z niego korzystać tak by spożytkować jego niemały potencjał bez niepotrzebnych strat.

Stosowanym paliwem zwykle jest drewno kominkowe dobrze jeśli poprzedzi je długie sezonowane. Producenci promują sezonowanie co najmniej dwa lata notabene korzystając z kominka sami stwierdzicie, że suche drzewo spala nam się zdecydowanie lepiej. Gdy rozpoczynasz rozpalanie w kominku to sprawdza nam się procedura rozpalania poczynając od góry. Możesz także zapalać szablonową techniką czyli na zasadzie rozpalanie minimalnego ogniska w kominku oraz dokładanie co jakiś czas zawsze w mojej ocenie jest to procedura bardziej pracochłonna.
Oprócz palenia w kominku winniśmy zadbać o jego konserwację. Cyklicznie powinniśmy umyć frontową szybę najlepiej przy użyciu specjalistycznych specyfików. Taki środek zakupimy w marketach za parę złotych. Trzeba spryskać nim szybę odczekać chwilę i przczyścić szybę zwykłą szmatką. Pamiętając o czystości powinniśmy dodatkowo często opróżniać popiół. Czynności nasze uproszczą nam zestawy do czyszczenia kominków.

Innym pomysłem na generowanie ekologicznego ciepła w naszym domku jest np. biokominek. Aktualna i nowoczesna technologia, która jest praktyczna a także efektowna. Biokominki maja niebanalną formę, i zasilane są jak trzon nazwy wskazuje biopaliwem. Ich rozmiary są przeważnie kompaktowe a także wiele z spośród nich możecie przenosić w jakiekolwiek miejsce komponując niepowtarzalny nastrój.