Czego potrzebujesz na wyprawę pod namiot?

Noclegi na polach namiotowych są coraz popularniejsze. Zwykle bywają tańsze, ale przede wszystkim można je rozpatrywać jako fajną przygodę. Takie wspomnienie wakacji pod namiotem zostaje w pamięci na długi czas.

Gdzie kupić rzeczy potrzebne do biwakowania?

Dobrze jest wcześniej zorganizować sobie wszystkie rzeczy potrzebne do nocowania w namiocie. Jeśli myślisz o takich wakacjach koniecznie odwiedź sklep kempingowy. W internecie znajdziesz wiele ofert przeróżnych gadżetów, które odznaczają się konkurencyjnymi cenami w stosunku do tradycyjnych sklepów sportowych.

Czego potrzebujesz na wyprawę pod namiot?

Podstawa to dobry (szczelny) namiot. Jakiekolwiek dziury, przetarcia w razie deszczu mogą zepsuć Ci humor na dobre. Nikt nie lubi spać w kałużach!!. Kolejna ważna rzecz – karimata i śpiwór. Choć ten drugi jest dość drogi to jeśli sklep kempingowy prowadzi aktualnie promocje – możesz go kupić w korzystnej cenie. Ważny jest dobór śpiworu w zależności od temperatury panującej w otoczeniu. Inne śpiwory przeznacza się dla kobiet – im zwykle jest zimniej. Jeśli bierzesz na biwak dzieci, warto kupić śpiwór dziecięcy, a nie dla dorosłych – zbyt duży będzie mało komfortowy. Warto także pomyśleć o mocnej, sprawnej latarce – w nocy na polu panuje ciemność.

Biwak w szczerym polu

Sklep kempingowy oferuje także butle i kuchenki gazowe oraz lodówki turystyczne – musisz ją wziąć, gdy planujesz rozbić się w dzikim miejscu (nie na polu namiotowym). Wtedy trzeba będzie jakoś podgrzać wodę na herbatę czy ugotować dzieciom parówki. Oprócz dobrej, podręcznej latarki dobrze jest zaopatrzyć się w mocny reflektor. Dla ludzi o słabych nerwach jest dobra rada – najlepiej jechać na kemping grupą – odgłosy zwierząt w nocy mogą być przerażające.

Nie musisz ustalać wcześniej noclegu

Wielką zaletą wyprawy pod namiot jest brak konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsca – dostaniesz urlop – pakujesz się i jedziesz. Nie dostajesz – obywasz się smakiem i jedziesz w innym terminie. To samo jest, gdy pogoda robi się kapryśna. Gdy świeci piękne słońce a Ty masz czas i ochotę oderwać się od codzienności, nie pozostaje nic innego jak spakować klamoty i jechać rozbijać namiot.