Noclegi na polach namiotowych są coraz popularniejsze. Zwykle bywają tańsze, ale przede wszystkim można je rozpatrywać jako fajną przygodę. Takie wspomnienie wakacji pod namiotem zostaje w pamięci na długi czas.

Gdzie kupić rzeczy potrzebne do biwakowania?

Dobrze jest wcześniej zorganizować sobie wszystkie rzeczy potrzebne do nocowania w namiocie. Jeśli myślisz o takich wakacjach koniecznie odwiedź sklep kempingowy. W internecie znajdziesz wiele ofert przeróżnych gadżetów, które odznaczają się konkurencyjnymi cenami w stosunku do tradycyjnych sklepów sportowych.

Czego potrzebujesz na wyprawę pod namiot?

Podstawa to dobry (szczelny) namiot. Jakiekolwiek dziury, przetarcia w razie deszczu mogą zepsuć Ci humor na dobre. Nikt nie lubi spać w kałużach!!. Kolejna ważna rzecz – karimata i śpiwór. Choć ten drugi jest dość drogi to jeśli sklep kempingowy prowadzi aktualnie promocje – możesz go kupić w korzystnej cenie. Ważny jest dobór śpiworu w zależności od temperatury panującej w otoczeniu. Inne śpiwory przeznacza się dla kobiet – im zwykle jest zimniej. Jeśli bierzesz na biwak dzieci, warto kupić śpiwór dziecięcy, a nie dla dorosłych – zbyt duży będzie mało komfortowy. Warto także pomyśleć o mocnej, sprawnej latarce – w nocy na polu panuje ciemność.

Biwak w szczerym polu

Sklep kempingowy oferuje także butle i kuchenki gazowe oraz lodówki turystyczne – musisz ją wziąć, gdy planujesz rozbić się w dzikim miejscu (nie na polu namiotowym). Wtedy trzeba będzie jakoś podgrzać wodę na herbatę czy ugotować dzieciom parówki. Oprócz dobrej, podręcznej latarki dobrze jest zaopatrzyć się w mocny reflektor. Dla ludzi o słabych nerwach jest dobra rada – najlepiej jechać na kemping grupą – odgłosy zwierząt w nocy mogą być przerażające.

Nie musisz ustalać wcześniej noclegu

Wielką zaletą wyprawy pod namiot jest brak konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsca – dostaniesz urlop – pakujesz się i jedziesz. Nie dostajesz – obywasz się smakiem i jedziesz w innym terminie. To samo jest, gdy pogoda robi się kapryśna. Gdy świeci piękne słońce a Ty masz czas i ochotę oderwać się od codzienności, nie pozostaje nic innego jak spakować klamoty i jechać rozbijać namiot.