Każdy rodzic wie, jak trudno czasami utrzymać porządek w pokoju dziecka. Piętrzące się zabawki, stosy ubrań i ogólny chaos, który jest nie do opanowania. W takich przypadkach wystarczy kupić  kilka rzeczy, które ułatwią zadbanie o porządek, np. prześcieradło gumką, kosz na śmieci czy różnej wielkości pudełka.

Zabawki i ubrania w każdym możliwym miejscu

Niestety, im więcej zabawek i ubrań, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdą się w każdym zakamarku pokoju dziecinnego. Weekendowe sprzątanie nic nie daje, bo na drugi dzień sytuacja staje się podobna jak dzień wcześniej. Dlatego też trzeba zadbać o utrzymanie ładu każdego dnia, oczywiście także przy pomocy dziecka. Priorytetowo konieczny jest zakup różnej wielkości pudełek, najlepiej kolorowych lub wiklinowych, które pomieszczą różne zabawki, zeszyty, bieliznę i inne podręczne przedmioty. Można je ustawić na podłodze, jeśli jest miejsce, lub na półkach w regale, a pudełka z bielizną, np. w szafie. Oprócz tego, warto zakupić kolorowy kosz na śmieci, który stanie się elementem wystroju wnętrza. Musi być ozdobiony ciekawą aplikacją, np. obrazkami z ulubionej bajki czy gry komputerowej. Wtedy dziecko chętniej będzie chciało wyrzucać śmieci.

Co jeszcze może być problemem?

Kolejnym problemem może być łóżko dziecka. Najczęściej panuje tam nieporządek, bielizna pościelowa jest nieestetycznie pomarszczona lub pościągana. Najlepszym rozwiązaniem jest prześcieradło z gumką, które będzie idealnie przylegać do materaca. Czasami dzieci mają szalone pomysły. Zapominają, że łóżko służy do spania, a nie do zabawy, czy surfowania po Internecie z laptopem na kolanach. Prześcieradło z gumką jest wtedy bezcennym zakupem. Dziecko będzie mogło bez obaw grać, czytać książki, czy rozmawiać ze znajomymi.

Oprócz prześcieradła z gumką, pudełek i innych pomocnych rzeczy do utrzymania porządku przyda się także rozmowa z dzieckiem. Wyznaczenie mu dnia na sprzątanie i uczulenie na to, aby utrzymywało porządek, może okazać się kluczem do sukcesu.