OBS to schorzenie wyczerpujące a dodatkowo groźne. Jeśli dostrzegasz kłopotliwe objawy jak zmęczenie i senność niezależnie od wydawałoby się bardzo dobrze przespanej nocy, koniecznie musimy rozważyć właściwą diagnostykę, aby potwierdzić lub wykluczyć obturacyjny bezdech senny.

Mechanizm OBS bez wątpienia jest całkiem prosty. Postępuje duże zmniejszenie albo zablokowanie ruchu powietrza przez płuca. Przynosi to wzmożoną reakcją ustroju , której celem jest jak najszybsze wzięcie powietrza. Wybudzamy się i znów zasypiamy, niejednokrotnie nie pamiętając rano o nocnej przygodzie. Początkowym etapem do odkrycia OBS jest rutynowy wywiad lekarza z POZ tudzież badanie laryngologiczne. Potwierdza ono, czy kluczowa do bezdechu jest nasza budowa, na przykład węższe gardło względnie powiększone migdały.

Kolejny krok to badanie, które na sto procent potwierdza albo wyklucza bezdech. Skoro podejrzenie zaburzenia potwierdzą testy odbywa się badanie polisomnograficzne. Test na kompleksowym kontrolowaniu przebiegu. Jeżeli potwierdzimy OBS, wówczas medyk ustali metodę leczenia. Z pewnością zasugeruje zakup OptiChamber  zmianę trybu życia – dużo aktywności fizycznej obniżkę masy ciała, rzucenie palenia, zmniejszenie spożywania większych ilości alkoholu.

Nowoczesna medycyna wynalazła i wyprodukowała już rozwiązanie Twoich problemów , którym są Aparat CPAP, więc nic innego jak owa proteza powietrzna, to nowoczesny sprzęt medyczny stale wtłaczające do naszych płuc tlen pod dobrym ciśnieniem. Daje to przyjemny wypoczynek, bez kłopotliwych przerw bowiem powietrze przytrzymuje miękkie elementy dróg oddechowych, uniemożliwiając ich zapadanie się. Protezę taką rozsądnie jest wykorzystywać przez całą noc.