Choć trudno w to uwierzyć, czarnuszkę doceniano już w czasach starożytnych – stosowana była między innymi na problemy z systemem pokarmowym. Doskonale radziła sobie również z przeziębieniami i stanami zapalnymi, co nikogo obecnie nie dziwi. W dzisiejszych czasach odkrywane są jej kolejne cenne właściwości.

Olej tłoczony na zimno i ziarenka – w tych postaciach spotykana jest najczęściej ta drogocenna roślina. Niektórzy z nas bez wahania wybierają olej z czarnuszki Właściwości tego specyfiku są nieocenione – i nikt temu nie zaprzeczy.

1. Przyprawa korzenna – jak wiadomo, czarnuszka doskonale sprawdza się w kuchni jako dodatek do wielu dań. Ponadto olejki eteryczne, wyjątkowo cenne składniki występujące w ziarnach czarnuszki, pozwalają jej doskonale radzić sobie z wieloma chorobami. Charakteryzuje się także intensywnym zapachem.

2. System pokarmowy – regularnie pijąc olej z czarnuszki, dbasz o swój żołądek i jego ochronę. Drogocenne składniki obecne w czarnuszce radzą sobie z różnymi problemami dotykającymi całego układu pokarmowego.

3. Skóra i włosy – czarnuszka jest także świetnym remedium na różnego rodzaju problemy skórne. Chcąc się ich pozbyć raz na zawsze, najskuteczniej masować skórę olejkiem albo tonikiem wyprodukowanym na bazie nasionek.

4. Nadciśnienie – olej z czarnuszki wyraźnie obniża ciśnienie krwi oraz ogranicza przyrost niepożądanej przez nas homocysteiny, wiodącej do zmian miażdżycowych.

5. Wirusy, grzyby i bakterie – czarnuszka doskonale radzi sobie z ich występowaniem, m.in. dzięki takiemu istotnemu składnikowi jak tymochinon. Zdaniem naukowców to dzięki jego obecności niepozorne nasionka są równie skuteczne.

Gdy w końcu zdecydujesz, że nadszedł czas, by przetestować olej z czarnuszki, opinie lekarzy, jakie znajdziesz w wielu artykułach branżowych, z pewnością pomogą Ci zrozumieć wiele kwestii. Stosuje się go zarówno zewnętrznie, jak też doustnie, np. dolewając do posiłków. Naprawdę warto stosować olej z czarnuszki Zastosowanie ma bardzo szerokie, warto więc potraktować go całkiem poważnie.