Od kilku dobrych lat można dostrzec zjawiskowy popyt na olej pozyskiwany z kokosa.

To jasne, że nie jest to czysto  tymczasowa tendencja, a osoby które zaczęły go wykorzystywać wcale nie noszą się z zamiarem aby się z nim rozstać. Jeżeli więc do chwili obecnej nie dałaś wiary w urok tego daru natury, bezwzględnie poświęć kilka minut aby zgłębić ten temat!

Do usuwania kosmetyków kolorowych

Dla wielu z nas nabywanie środków do zmywania makijażu jest irytujące.

Jak wie każda z nas, nie wszystkie łagodne mydła radzą sobie z rozpuszczeniem kolorowych kosmetyków i wyłącznie rozprowadzają je po całej twarzy. Kiedy jednak spojrzeć na formułę tych najczęściej wybieranych – do usuwania makijażu wodoodpornego – jest jasnym, że ich przeważającym elementem są… oleje. W takim wypadku, dlaczego nie aplikować lepszego dla kieszeni i ekstrahowanego, a nie sztucznie syntetyzowanego tłuszczu z kokosa? Poradzi on sobie z najtrudniejszym do usunięcia makijażem a przy tym uzupełniająco zregeneruje skórę.

Kuracja dla czupryny

Nasze włosy najczęściej wymagają nie tylko porządnego nawilżenia, jak systematycznie udobitnia się w środkach masowego przekazu, lecz również odpowiedniej dawki tłuszczu.

Tłuszcz pozyskiwany z kokosa jest unikatowym olejem, który potrafi naprawdę skutecznie przedostać się do wnętrza włosa i regenerować go od wewnątrz. Możemy rozprowadzić symboliczną porcję oleju na całej długości włosów, przynajmniej pół godziny przed myciem, alternatywnie używać go tylko do zabezpieczenia zniszczonych końcówek. O ile nadal niepokoisz się, że olejek kokosowy może być kłopotliwy do całkowitego usunięcia, może nie uwierzysz ale – wystarczt sięgnąć po nawet najbardziej łagodny szampon.

Coś dobrego dla suchej skóry

Każdy, kto zmaga się z wysuszoną skórą wie najlepiej, że lwia część produktów działa jedynie na kilka minut. Nawilżona właściwym środkiem skóra wygląda zjawiskowo, jednak zaledwie po dłuższej chwili jest tak samo wysuszona jak przed zastosowaniem kosmetyku…

Długotrwałe nawilżenie da nam olej kokosowy – symboliczna porcja nałożona na skórę efektywnie ją ukoi i nawilży. Pamiętaj aby nie nakładać nadmierną ilość oraz że lepiej nie nie używać produktu bezpośrednio przed spaniem: kosmetyk może niestety plamić.

Nie tylko dla kobiet

O ile Twoim utrapieniem są drobne rany po goleniu i dobrze wszystkim znane „czerwone kropki” bezwarunkowo postaw na olej z kokosa. Okazuje się
o wiele bardziej neutralny dla cery niż wiodące kremy. Sprzęt do golenia,bez przeszkód sunie po natłuszczonej skórze w praktyce uniemożliwiając skaleczenia, a dzięki substancjom zwalczającym bakterie tłuszczu pozyskiwanego z kokosa nie doświadczymy wyprysków i zaczerwienień.