Pewne praktyki ewoluujące wokół naszego stylu życia mają możliwość w pewnym stopniu wpływać na progresję endometriozy i zwiększać szansę jej rozwoju. Kwestie te mogą również mieć wpływ na to, w jakim stopniu nieprzyjemne są symptomy i oraz jak efektywna jest kuracja wspomnianej choroby.

Chociaż dobrym pomysłem jest aby umówić się na bardziej szczegółowe  badania, aby móc z całą odpowiedzialnością połączyć powszechne pokarmy lub zwyczaje wyznaczające wartość stylu życia z rozwojem lub pogorszeniem gruczolistości macicy, wypisane w dalszej części tekstu  kwestie mogą niekorzystnie oddziaływać na chorobę. Teraz kiedy masz świadomość jaki jest charakter tego schorzenia – idąc za ciosem należy dociec, jakie zmiany w diecie należy poczynić.

Endometrioza leczenie
Czego nie jeść cierpiąc na endometriozę?

Metoda odżywiania bogata w tłuszcze nasycone z pewnością będzie szkodliwa dla nas wszystkich, nie tylko chorych, a już bez wątpienia dla pań, które osobiście przekonały się, czym jest wspomniana choroba, bowiem doprowadzić do szybszego rozwoju choroby. Profesjonalne analizy komunikują tendencję częstszych  rozpoznań endometriozy wśród kobiet, które spożywają duże ilości nasyconych, jakie znajdujemy w:

· smażonych daniach,
· daniach gotowych,
· daniach serwowanych w barach szybkiej obsługi.

Złym pomysłem jest również przyjmowanie wołowiny. Potwierdzone analizy sygnalizują większe możliwość występowania omawianej choroby przy znacznym spożyciu wołowiny.Tak samo gdy chodzi o gluten. Jeżeli frapuje Cię wędrująca śluzówka macicy a ciąża – dyskusja dotycząca glutenu również Ci się przyda.

Mamy do czynienia niemal z takim samym zagadnieniem,jeżeli w kwestii pokarmów, które mogą wpływać na gospodarkę hormonalną, przed wszystkim na poziom estrogenów, mają szansę źle oddziaływać na panie z wędrującą śluzówką macicy.Bezwzględnie także trzeba minimalizować spożycie tych, które mogą towarzyszyć stanom zapalnym w organizmie oraz torować drogę do częściej występującego bólu oraz progresji dolegliwości. Zgubny wpływ mają: kofeina i alkohol.

Produkty, zalecane kobietom zmagającym się z endometriozą:

Jednakże aby przebywanie kuracji wędrującej śluzówki macicy okazało się bardziej znacznie bardziej efektywne, mamy możliwość także zwalczać występowanie stanów zapalnych a także ból powodowane przez tę przypadłość, planując optymalnie zrównoważoną dietę, która jest głównie roślinna i  ma sporo witamin oraz soli mineralnych. Dołóż do codziennie spożywanych dań artykuły bogate w błonnik, np. owoce i warzywa, rośliny strączkowe oraz produkty z pełnego ziarna. Polecamy także składniki odżywcze bogate w żelazo, np.:

· warzywa liściaste (ciemne),
· brokuły,
· fasola,
· pełne ziarna,
· nasiona i orzechy.

Często zalecana może być również żywność bogata w nieodzowne kwasy tłuszczowe,jak m.in. ryby – zwłaszcza tłuste, orzechy włoskie, nasiona chia i nasionka lnu, oraz artykuły spożywcze szczególnie bogate przeciwutleniacze, obecne w kolorowych warzywach i owocach, takich jak np. cytrusy, jagody, ciemna czekolada, szpinak a także buraki.