W powszechnym zwyczaju jest utyskiwanie na polską służbę zdrowia. Główne zarzuty to zdecydowanie zbyt długi czas spędzany w kolejkach do gabinetów, a także zapisy do specjalistów na kilka lat wstecz. Odstręczają nas również stawki za leczenie w prywatnych gabinetach i częstokroć stosunek lekarza do pacjenta. To i tak nic w porównaniu do tego, jak wygląda lecznictwo w Zjednoczonym Królestwie.

Polska apteka UK – naprzeciw potrzebom rodaków

Na Wyspach Brytyjskich u przybyszów z Polski lepsze notowania niż brytyjscy medycy posiadają polscy. Nie bacząc na utrudnienia powiązane z dojazdem oraz z uzgodnieniem terminu przyjaznego choremu, po stronie korzyści zapisuje się głębsza diagnostyka i rzeczywista poprawa stanu zdrowia. Z tych samych przyczyn popularnością wśród Polaków legitymuje się apteka online UK, która proponuje nabycie artykułów medycznych znanych w kraju, nie tylko leków bez recepty, ale także kosmetyków oraz ziół. Dodajmy do tego, że oprócz lekarzy porad udzielają także aptekarze.

Niewielu nie zaskoczy wiadomość, że lekarz POZ często stawia diagnozę na podstawie zapisów wyszukanych właśnie przez Google. Istnieje jednak wielka zaleta tej sytuacji – wiemy, czego się spodziewać i na pewno dużo zaoszczędzimy, nie korzystając z takiej wizyty lekarskiej.

Różnice pomiędzy brytyjską a naszą służbą zdrowia wyraźnie rzucają się w oczy. Internetowe rewelacje podczas stawiania diagnozy to nie jedyny przyczynek do krytycznej oceny. Konieczność dostania się do lekarza najczęściej daje w efekcie dziesiątki nieodebranych połączeń, bez gwarancji zapisania się na dany dzień. Chory może w ten sposób stracić kilka dni, w niektórych przypadkach nawet do kilkunastu. Pilne przypadki zasadniczo korzystają ze szpitalnych izb przyjęć i specjalnych oddziałów, ale w takim miejscu pielęgniarka wstępnie zbiera wywiad, a nawet bada i decyduje, czy chory faktycznie wymaga szybkiej porady lekarskiej.

Dlaczego apteka online UK?

Jeśli uwzględnimy słabe przygotowanie i wysokie ceny brytyjskiej służby zdrowia, apteka online UK stanowi rozsądną alternatywę dla Polaków na Wyspach. Zjednoczone Królestwo może „pochwalić się” słabą jakością usług medycznych, lecz dzięki polskim aptekom rodacy mają szansę nabywać polskie artykuły lecznicze w atrakcyjnych cenach.