Kupując ubrania zwracamy głównie uwagę na ich wzór, krój oraz to jak na nas leżą. Jednak istotne jest również to, z jakiego materiału są wykonane. Od tego zależy czy ubranie będzie komfortowe, nie będzie krepowało naszych ruchów oraz będzie zapewniać odpowiednią wentylację. Jedną z najbardziej popularnych dzianin jest Single Jersey. Co warto o niej wiedzieć? Jak wybrać materiał wysokiej jakości?

Popularny Single Jersey – zalety wysokiej jakości dzianiny

Jest to rodzaj tkaniny, wytwarzany na specjalnych maszynach. Jest bardzo uniwersalny. Kiedyś materiał ten był produkowany z wełny owiec konkretnej rasy. Jak poznać czy dany materiał to dobrej jakości Single Jersey? Należy znaleźć jeden z nieobronionych końców i delikatnie pociągnąć go wzdłuż szerokości. Jeżeli roluje się on i skręca w postać wałka, mamy do czynienia właśnie z tym popularnym materiałem. Jakie zalety posiada Single Jersey? Jest to dzianina trwała, którą możemy długo nosić, bez śladów zużycia. Wyróżnia się również, tym, że nie trzeba jej prasować, ponieważ się nie gniecie. Ponadto jest bardzo przyjemna w dotyku i świetnie się rozciąga.

Dlaczego warto wybierać materiały z certyfikatem Oeko-Tex Standard ?

Zarówno Single Jersey, jak i inne dzianiny powinny wyróżniać się certyfikatem, który gwarantuje najwyższą jakość bawełny. Przyznawany jest on na całym świecie od 1992 roku a w Polsce oznacza Tekstylia Godne Zaufania. Wyróżnić możemy 4 klasy produktów, które są oznaczone tym certyfikatem. Pierwsza klasa dotyczy wyrobów włókienniczych dla dzieci oraz niemowląt, na przykład bielizny, pościeli czy śpioszków. Druga klasa to wyroby przeznaczone dla dorosłych, które mają bezpośredni kontakt z ciałem, czyli bielizna osobista, bluzki, skarpety czy pościel. Do klasy trzeciej zaliczają się wyroby, które nie mają kontaktu ze skórą na przykład kurtki czy płaszcze. Klasa czwarta są to materiały takie jak obrusy i zasłony. Certyfikat Oeko- Tex gwarantuje nam, że tekstylia nie będą zawierać substancji, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie, na przykład pestycydów, fenoli czy barwników azowych.