Dekoracje do łazienki mogą stworzyć w pomieszczeniu zupełnie nową estetykę. Nie jest więc konieczne skuwanie płytek czy wymiana armatury, żeby urozmaicić styl w swojej łazience. Czasem wystarczą po prostu nowe kinkiety, stylowy dywanik łazienkowy lub po prostu okazałe lustro w efektownej ramie, czy kilka ozdób stworzonych na zasadzie DIY. Jakie dekoracje łazienkowe warto wybrać, aby w niedużym czasie oświetlić łazienkową aranżację oraz dodać jej niepowtarzalnego charakteru?

Dekoracje do łazienki na ścianę

Ścienna dekoracja łazienki nie jest wcale prostą sprawą. A wszystko przez wilgotny, specyficzny mikroklimat, do którego trzeba dobierać właściwe, „oddychające” farby lateksowe czy odporne na działanie wody. Designerzy mają na to pewien sposób. Nowoczesne produkty na fizelinie są bardzo wytrzymałe oraz pokryte specjalnymi powłokami. Chcąc mieć pewność, że będą one miały dłużej doskonałą formę, warto zabezpieczyć je dodatkową przezroczystą pleksą.

Fototapety oraz tapety przeznaczone do łazienkowych wnętrz doskonale urozmaicą każdą stylistykę, a zarazem tchną w nią ducha – poczynając od przestrzeni skandynawskich, podążając przez minimalistyczne, i na glamour kończąc. Gdy celem są efektowne dekoracje do białej łazienki, która ma wzbogacić się o odrobinę kolorów, warto wybrać pełne rozmaitych kolorów i wzorów pejzaże, kompozycje kwiatowe oraz fantazyjne wariacje geometryczne.

Ponadto ciekawym wyborem mogą być naklejki na ścianę do łazienki. Dostępne są w postaci dekoracyjnych szablonów lub w formie barwnej folii naklejanej na płytki – oba warianty pomogą w odczarowaniu wnętrza w parę chwil. Co więcej, obrazy (szczególnie reprodukcje znanych mistrzów pędzla) są doskonałym wyborem do klasycznych, eleganckich przestrzeni. Chcąc powiesić je, nie jest konieczne wiercenie dziur w płytkach. W dzisiejszych czasach wystarczy kupić mocną, dwustronną taśmę klejącą, a dekoracje do łazienki na ścianę spełnią swoją funkcję w kilka chwil.

Jakie akcesorium do łazienki na parapet?

Chcąc w pełni cieszyć się łazienką z oknem, konieczne jest tchnięcie nowego życia w łazienkowy parapet. Parapetowe dekoracje do łazienki mogą być rozmaite: poczynając od efektownych morskich muszli i naturalnych dekorach, idąc poprzez kompozycje kwiatowe, na stylowych drobiazgach kończąc. Obecnie nadzwyczaj modne są figurki do łazienki, zwłaszcza te wykonane z drewna egzotycznego. Podążając za tropikalnymi aranżacjami, które aktualnie są niezwykle en vouge, można postawić na figurki ptaków, np. papug, flamingów, czy tukanów.

Zastanawiając się, jakie ozdoby na parapet w łazience można wybrać, aby stworzyć kameralny, intymny nastrój, rekomenduje się pokusić o świece zapachowe. Takie dekoracje do łazienki są nadzwyczaj uniwersalne, cudownie pachną, a ich migotliwy blask zawsze pomoże przyjemnie się odprężyć.

A co z dekoracjami do łazienki bez okna?

W przypadku gdy łazienka jest pozbawiona naturalnego źródła światła, można spróbować ją jak najbardziej rozjaśnić. W trakcie wyboru dekoracji do łazienki bez okna zaleca się postawić na dodatki o lustrzanej powierzchni. Mogą to być zarówno efektowne lustra, jak i wazony czy meble w stylu glamour. Innym ciekawym pomysłem jest zaproszenie do wnętrza roślin. Gatunki takie jak storczyki, paprocie, skrzydłokiwaty czy maranty doskonale odnajdą się nawet w ciemniejszych wnętrzach. Warto pamiętać, że takie naturalne dekoracje łazienkowe jonizują powietrze i dodają aranżacji ogromu świeżości, a zarazem wzbogacają mikroklimat we wnętrzu.

Dywanik łazienkowy – jaki jest najlepszy?

Przed wyborem kształtu, rozmiaru i koloru, najpierw należy skupić się na materiale. Jak wiadomo, podłoga w łazience jest wiecznie narażona na zachlapanie wodą. Tak więc, w przypadku zamiłowania do produktów utkanych ręcznie z naturalnych włókien, takich jak jedwab czy wełna, tym razem należy z nich zrezygnować. Niestety, tworzywa te nie są odporne na grzyby i pleśnie oraz znacznie chłoną wilgoć. Dlatego zdecydowanie rozsądniejszą i bardziej praktyczną opcją jest dywanik łazienkowy wykonany z materiałów syntetycznych. Są one zdecydowanie trwalsze i bardziej wytrzymałe na warunki, jakie występują w łazience.