biokominek wiszący

Zdecydowana większość osób marzy o własnym kominku w domu, ponieważ kojarzy się on z klimatycznym ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa. Nie każdy, jak na przykład mieszkańcy bloków, może sobie pozwolić na niego pozwolić. Na szczęście na rynku dostępne są alternatywy dla klasycznych kominków. Na szczególną uwagę zasługują biokominki, wśród których wybrać można chociażby biokominek wiszący czy biokominek przeznaczony do zabudowy. Jak zastąpić klasyczny kominek?

Dostępne alternatywy – biokominek czy kominek elektryczny?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele alternatyw dla tradycyjnych kominków, wśród których najpopularniejsze są biokominki i kominki elektryczne. W biokominkach, w przeciwieństwie do kominków elektrycznych pali się prawdziwy ogień, co jest niewątpliwą przewagą. Obie alternatywy kominków są bardzo wygodne i proste w obsłudze, nie wymagając więc żadnej specjalistycznej wiedzy. Włączenie kominka elektrycznego to jedynie kliknięcie przycisku na pilocie, a rozgrzanie na rozgrzanie biokominka wystarczy kilka chwil po dolaniu biopaliwa. Obie wersje kominków posiadają rozbudowaną ofertę na rynku – znaleźć możemy na przykład kominek elektryczny wolnostojący czy biokominek wiszący. Przy wyborze alternatywy dla kominka tradycyjnego warto się zastanowić, czy istotne jest dla nas generowanie ciepła. Kominek elektryczny, ze względu na to, że posiada jedynie imitację płomieni, w żaden sposób nie ogrzewa pomieszczenia. Dlatego też tylko biokominek jest w stanie zagwarantować rozgrzanie w chłodny dzień.

Jak wybrać odpowiedni biokominek?

Biokominek wiszący, biokominek do zabudowy, a może biokominek wolnostojący? W zależności od wystroju pomieszczenia dobrać możemy dowolną wersję biokominka. Jeśli wnętrze jest klasyczne lepiej sprawdzą tradycyjne biokominki do zabudowy we wnęce. Dla klientów, którzy cenią sobie nowoczesny design i niepowtarzalny charakter zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie biokominek wiszący. Na rynku istnieje szeroki wybór kolorów czy kształtów – znaleźć można biokominki kwadratowe, okrągłe, w orientacji pionowej bądź poziomej. Warto jest także zastanowić się nad rozmiarem biokominka. Większe modele z pewnością nie sprawdzą się w małych, przytulanych wnętrzach, ponieważ mogą je przytłoczyć i optycznie zmniejszyć. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na pojemność wkładu, jaki posiada – im większa, tym dłuższy czas palenia będzie miał biokominek. Dla przykładu pojemność w okolicach 1,5 litra zapewni ponad 3 godziny palenia, a model nieco większy, o pojemności 2,3 litra zapewni nawet do 5,5 godziny palenia.