żyrandol do sypialni

Sypialnia to miejsce naszego azylu i odpoczynku po całym dniu. Warto tak urządzić to pomieszczenie, abyśmy czuli się w nim w pełni komfortowo. Kluczem do pięknego wystroju wnętrza są dodatki. Jakie wybrać, aby nasza sypialnia cieszyła oko, a jednocześnie spełniała swoją rolę funkcjonalną?

Poduszki, pościel i narzuta na łóżko do sypialni

Centralnym punktem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Już ono samo w sobie powinno stanowić najważniejszą ozdobę całego wnętrza. Ważnymi elementami, które znajdują się na łóżku, są narzuta, pościel oraz poduszki. Dzięki nim wystrój naszego wnętrza będzie dopełniony i spójny. Na łóżku bardzo dobrze sprawdzi się gruby pled, którym można będzie się także nakryć w zimne dni. Pościel powinna być schludna i zawsze nienagannie czysta. Jeśli chodzi o ozdobne poduszki, możemy tutaj puścić wodze fantazji. Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie poduszek w kontrastujących kolorach. Doda to całemu wnętrzu wyrazistości.

Żyrandol do sypialni – jaki wybrać?

Wiszący żyrandol do sypialni będzie szczególnie dobrze wyglądał we wnętrzu urządzonym w stylu tradycyjnym. Może stać się on prawdziwą ozdobą całego pomieszczenia. Pamiętajmy jednak, aby był on usytuowany w dobrym miejscu – umieszczony na przykład nad samym łóżkiem może oślepiać leżące w nim osoby. Wiszący żyrandol do sypialni warto wyposażyć w odpowiednie żarówki, które nie emitują zimnego światła. Takie oświetlenie bowiem może nas rozpraszać przed snem i powodować, że trudniej będzie nam zasnąć. Do sypialni najlepiej wybierać oświetlenie ciepłe i niezbyt ostre – takie, które imituje światło naturalne.

Lustro w sypialni – czy to dobry pomysł?

Lustro w sypialni pojawia się bardzo często jako element funkcjonalny – w tym pomieszczeniu bowiem najczęściej znajduje się szafa z ubraniami. Jeśli już decydujemy się na lustro w sypialni, warto wybrać takie, które sprawi, że wnętrze stanie się jeszcze bardziej interesujące. Możemy wybrać okazałą, ozdobną ramę, a całe lustro oświetlić, na przykład listwami LED. Rozmiar lustra również ma znaczenie – jeśli powiesimy duże lustro w małym pomieszczeniu, będzie ono sprawiało wrażenie, że wnętrze jest większe niż w rzeczywistości.