porady prawne łódź

Czasem w życiu człowieka przychodzi moment, w którym jest zmuszony skorzystać z pomocy prawnej. W większości przypadków wówczas pierwsze kroki kierujemy do internetu i wpisujemy w wyszukiwarkę Google hasła porady prawne Łódź, Kraków czy Wrocław. Jednak jak spośród setek ofert wybrać prawnika, który sprosta naszym oczekiwaniom?

Zapoznaj się z doświadczeniem i specjalizacją

Poszukiwania dobrego prawnika należy rozpocząć od znalezienie specjalisty, który zajmuje się wybraną przez nas kategorią prawa. Należy pamiętać, że prawo jest przecież bardzo szeroką dziedziną nauki, dlatego zdecydowanie lepiej jest wybierać kancelarie czy adwokatów, którzy specjalizują się w jednej, wąskiej gałęzi prawa. Na stronach internetowych prawników najczęściej możemy znaleźć informację w czym konkretnie się specjalizują – czy ich domeną jest prawo gospodarcze, karne, a może wyspecjalizowali się w prawie cywilnym. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na doświadczenie jakie posiada wybrany prawnik. Wiele lat spędzonych w zawodzie potrafi znacząco zwiększyć szanse na wygranie sprawy. Doświadczony prawnik reprezentował w sądzie różnych klientów, bronił ich racji często w znacząco różniących się od siebie sprawach, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie mu interpretować przepisy prawne na korzyść swojego klienta.

Przeczytaj dostępne opinie

Pozyskiwanie opinii na temat prawników w dobie internetu nie jest trudnym zadaniem. Wpisanie imienia i nazwiska wybranego adwokata w wyszukiwarkę Google najczęściej pozwoli na wstępne zakreślenie sylwetki prawnika oraz da przegląd prowadzonych przez niego spraw. Dobrze jest czerpać informację ze źródeł, które nie zapewniają anonimowości piszącym opinie – pozwoli to uzyskać tylko rzetelne opinie, które będą zgodne z prawdą. Przydatne okazać się mogą fora prawnicze lub grupy facebookowe, na których ludzie podpisują się swoim imieniem i nazwiskiem. Wówczas zdecydowanie łatwiej jest zweryfikować wiarygodność wydanej opinii. Daje to także możliwość bezpośredniego skontaktowania się z osobą wydającą referencję, dzięki czemu będziemy mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat współpracy.

Zwróć uwagę na charakter

Jednak nie tylko wiedza i opinie powinny być dla nas kluczowe. Prawnik powinien przede wszystkim posiadać wysoce rozwiniętą umiejętność komunikacji. Jest to istotne nie tylko w relacji prawnik – klient, ale także podczas kontaktów prawnika z sądem. Należy mieć na uwadze, że adwokat staje się naszym przedstawicielem w sądzie. Bardzo ważne jest także, aby prawnik był w stanie odpowiadać na nasze pytania w sposób jasny i zrozumiały. Zgłaszając się po poradę prawną, najczęściej nie znamy obowiązujących przepisów, a język prawniczy potrafi być bardzo skomplikowany. Dlatego tak ważne jest by wybrany prawnik był w stanie przełożyć pewne informacje z języka formalnego, na ten, który będzie zrozumiały dla nas.