Jak zorganizować udane garden party?

Sezon imprez w plenerze jest w pełni otwarty, stąd każda osoba, która pragnie spotkać się ze znajomymi zajmuje się planowaniem tak zwanego garden party. Wbrew pozorom organizacja jest bardziej wymagająca niż przyjęcie w domu. Catering imprezowy zdecydowanie ułatwi sprawę, o czym jeszcze trzeba pomyśleć?

Impreza w plenerze – o czym nie można zapomnieć?

Imprezy na świeżym powietrzu są wprost wspaniałe. Znika atmosfera sztywności, zaproszeni goście luźno ze sobą rozmawiają, raczą się kolorowymi napojami i pogryzają przekąski, a dzieci biegają wesoło czy kąpią się w basie. Aby dobrze zapowiadająca się impreza nie zamieniła się w szereg katastrof, trzeba wszystko zaplanować. Tylko w taki sposób jedzenia wystarczy dla wszystkich gości, każdy będzie się czuł komfortowo i zapamięta imprezę jako jedno z pozytywnych wydarzeń ze swojego życia.

Catering imprezowy zdecydowanie ułatwia organizację garder party. Mowa o kolorowych, różnorodnych i przede wszystkim bardzo smacznych przekąskach, które przypadną do gustu młodszych oraz starszych gości. Mimo iż impreza odbywa się w ogrodzie, nie warto stawiać tylko na grilla, ale od początku serwować pyszne, małe przekąski, które nie wymagają sztućców i talerzy, tylko można je w całości włożyć do buzi. Niewielkie kapeczki, pyszne tortille, roladki warzywne, tarty, babeczki z różnymi luksami, malutkie deserki i koreczki. Wybór jest ogromy. Catering imprezowy oszczędzi organizatorom wielu godzin pracy nad przygotowaniem jadłospisu.

Kiedy menu jest zaplanowane, warto przygotować listę potrzebnych rzeczy. Do grilla potrzebna będzie rozpałka i brykiet, tacki aluminiowe oraz szczypce. W dalszej kolejności warto nabyć papierowe talerzyki, kubeczki, słomki, kolorowe serwetki i inne dodatki, które sprawią, że sprzątanie po imprezie będzie szybkie, a stoły będą prezentować się bardzo atrakcyjnie i zachęcająco. Dobrze jest przygotować także miejsca do składania odpadów i innych śmieci. Dobra organizacja to podstawa, a dzięki koszom na śmieci impreza nie zamieni się w jeden wielki bałagan.

Jaką rozrywkę zapewnić gościom na garden party?

Kiedy goście nie siedzą przy stole, łatwo jest pomylić szklanki czy napoje, dlatego warto mieć pod ręką specjalne oznaczniki. Mowa o indywidualnych klipsach, naklejkach czy nawet zawieszkach z imieniem.

Chłodne napoje są bardzo dobrze widziane, dlatego należy na bieżąco oferować picie, dodawać do lemoniady czy wody kostki lodu i oferować dolewki.

Każda dobra impreza przeciąga się do późna, dlatego warto zadbać o ładne lampiony czy świeczki, które nadadzą nastroju i uroku. Warto zadbać także o specjalne świeczki odstraszające owady i nastrojową muzykę. Trzeba zadbać także o muzykę, gry i zabawy, które umilą imprezę.