Skrót BIK lub Biuro Informacji Kredytowej jest instytucją przetwarzającą wiadomości o wszystkich naszych kredytach, a także pożyczkobiorcach. Mogą tu dotrzeć pełne dane o jakimkolwiek kredycie uzyskanym w bankach bądź w SKOK-u. Informacje te są były i będą udostępniane firmom sektora bankowego które w ten sposób porównują rzetelność finansową potencjalnych kredytobiorców Należy rozumieć, że jeżeli bank, w którym bierzemy pieniądze czerpie z danych Biura Informacji Kredytowej to na zasadzie wzajemności również twoje dane zgłasza do BIK.

Każde z nas trafia do BIK

Wszyscy trafiamy do BIK obojętnie czy płacą punktualnie, czy też zdarzają się nam przeciągnięcia płatności. Nierzadko reagujemy na BIK nieprzychylnie, albowiem wiadomość o historycznych problemach przypuszczalnie może prowadzić nie tylko otrzymaniem gorszych warunków zobowiązania ale również odrzucenienim jego zapewnienia. Trzeba rozumieć wszak, iż dobry BIK prawdopodobnie może zadziałać na naszą korzyść jako osoby potrzebującej kredytu. Skoro wcześniej miałaś już jakiś, oraz jego raty były spłacane punktualnie, wówczas oczywiście dla instytucji finansowejpożyczkodawcy, kredytodawcy jest to zatem wiedza o sprawdzonej wiarygodności takich kredytobiorców Jeżeli wypełniasz kolejne wymogi, to Twój wniosek o kredyt nie zostanie zlekceważony.
Dobra historia bankowa to ponadto szansa pobrania finansowania z delikatniejszym oprocentowaniem. Tak naprawdę przeważająca część informacji, jakie się tam archwizuje dotyczy racja punktualnie spłacanych rat, czyli poprawiają one wiarygodność kredytową interesanta banków Aby dane klienta mogły się znaleźć w BIK-u, instytucja, w której bierzesz kredyt, musi nas zawiadomić, że ma w planie je tam przesłać

Należy wiedzieć, że powszechnie znany „czysty BIK” nie jest dla banów pozytywny ponieważ klient bez historii bankowej jest ogromną zagadką. Częstokroć więc profesjonaliści klientom z pustym bikiem doradzają by przed wyższym kredytem pożyczyć choćby na przysłowiową suszarkę do włosów. Warto stworzyć dobrą historię, żeby szybciej osiągnąć duży kredyt.

Jeżeli szukasz pełniejszych informacji zajrzyj na witrynę Jak sprawdzić czy jestem w BIK?