Położony między Darłowem A Wickiem Pomorskim Jarosławiec, to urocza wieś przyciągająca zawsze wielu turystów. Można tam świetnie wypocząć, korzystając z dwóch kąpielisk morskich bądź okolicznych akwenów wodnych Kopań czy Wicko.

Jarosławiec to dobry wybór nie tylko na letni wypoczynek. Na (nie)pogodę – moc atrakcji i klimatycznych miejsc

Spędzony w Jarosławcu choćby jeden weekend może być niezapomnianą przygodą. Nie ma takiego tłoku, jak w innych nadmorskich miejscowościach, za to jest spokój i sporo atrakcji. Kamieniste i piaszczyste plaże wraz z malowniczymi klifami tworzą niebanalne pejzaże, na które można patrzeć godzinami. Najlepiej jednak ogląda się takie widoki w ładną pogodę. Jeśli już trafisz do Jarosławca, zawsze przed planowaniem dłuższej wycieczki czy wyjścia na plażę sprawdź warunki atmosferyczne. Dobre zaplanowanie dnia to klucz do ciekawie spędzonego czasu. Po wpisaniu  w wyszukiwarkę frazy „Jarosławiec kamera”, sprawdzisz nie tylko pogodę,  ale też podejrzysz, co dzieje się w określonych miejscach wioski.

Gdzie wyruszyć, co zwiedzić ?

Dla turystów bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym jest także przystań rybacka, gdzie można zobaczyć cumujące kutry i zakupić świeżą rybę prosto z morza. Oprócz tego w Jarosławcu ciekawą atrakcją turystyczna jest 33. metrowa latarnia morska, otwarta dla zwiedzających. Nie brakuje też atrakcji dla dzieci. W gorszą pogodę można się wybrać z pociechami do Aquaparku i spędzić tam kilka godzin, świetnie się bawiąc. Warto też zajrzeć od Muzeum Bursztynu, gdzie prezentowana jest historia powstania i wydobywania tego surowca oraz zjawiskowe eksponaty. Sporo dobrych wrażeń czeka też na turystów w motylarni. Tam można obserwować fruwające motyle i zdobyć cenną wiedzę na ich temat. Zwiedzanie można połączyć z odwiedzinami Krainy Papug. W tych dwu wyjątkowych miejscach jest zawsze barwnie i miło, mimo niesprzyjającej pogody na zewnątrz.

Dla spragnionych aktywnego wypoczynku Jarosławiec oferuje całoroczny stok narciarski i wiele szlaków turystycznych!

Tak, to prawda! Nie często w nadmorskich miejscowościach można spotkać się z taką atrakcją turystyczną. Każdy, kto zapragnie odbyć jazdę treningową, także na snowboardzie, może zdecydować się na kilka lekcji. Szusuje się po specjalnie przygotowanej taśmie imitującej śnieg, mając na nogach zimowy sprzęt sportowy. Może to być również ciekawa alternatywa dla kąpieli w morzu i wylegiwania się na plaży. Połączenie w jednym dniu tych dwóch atrakcji to niezwykła frajda, szczególnie dla najmłodszych.

Oprócz tego watro wybrać się w dwójkę bądź z całą rodziną na dłuższy spacer po okolicznych szlakach turystycznych. Są też ciekawe trasy rowerowe, np. Szlak Równina Sławieńska, Regionalny Zielony Szlak Rowerowy czy Międzynarodowy Szlak Rowerowy R-10.

Weekend czy dłuższy pobyt w Jarosławcu zawsze zapowiada się atrakcyjnie. Każdy może spędzić miło i owocnie czas. Dla szukających rozrywki czynnej, jak i tych spragnionych szumu morskich fal, znajdzie się zawsze ciekawa forma spędzania czasu.