Wybór ubrań dla dziecka to jedna z pierwszych rzeczy, o których myśli rodzic – zwłaszcza w zakupowym szale przed narodzinami. Jednak ubranka to nie tylko piękny wygląd i bajkowe nadruki, to także funkcjonalność, wygoda i dbałość o komfort. Dlatego przed wybraniem ciuszków dla malucha, a także starszego dziecka, warto zastanowić się jaki materiał wybrać, by zapewnić swojej pociesze wszystko, co najlepsze.

Bawełna

Bawełna wydaje się pierwszym, najbardziej naturalnym wyborem. Dlaczego? To materiał pozwalający skórze swobodnie oddychać, nie jest przytłaczający, chroni zarówno przed chłodem jak i słońcem. Jest niezwykle miękki, dlatego to właśnie bawełna króluje wśród ubranek dla niemowląt. Nie krępuje ruchów,a także jest łagodna dla skóry, co sprawia, że to jeden z najlepszych materiałów przeznaczonych do ubrań dziecięcych. Z punktu widzenia rodzica istotne jest także, by ubrania wytrzymały jak najdłużej, a bawełna dobrej jakości przeżyje wielokrotne prania bez przetarć czy dziur.

Dzianiny dresowe

Które dziecko nie lubi biegać w dresach? To doskonałe ubrania dla każdego malucha – nie tylko do domu, ale także do przedszkola, na spacery czy wyjazdy. Dzianiny dresowe są uniwersalnymi materiałami, zwykle tworzonymi ze wspomnianej wcześniej bawełny z domieszkami syntetycznych materiałów, które nadają jej elastyczności i wspomagają jeszcze lepszą cyrkulację powietrza. Chociaż utarło się, że z tego materiału szyje się przede wszystkim dresy, już od dawna na rynku możemy znaleźć bluzy, tuniki czy spódniczki z dzianiny dresowej. To doskonały materiał na ubrania zimowe dzięki dość dużej gramaturze. Dzianiny dresowe charakteryzują się też dużą odpornością na gniecenie, co z pewnością ucieszy niejednego rodzica, który nie przepada za prasowaniem.

Len

A skoro o prasowaniu mowa – chociaż len gniecie się niemiłosiernie, on także stanowi odpowiedni materiał dla maluchów, zwłaszcza w sezonie letnim. Jest nie tylko przewiewny, ale także działa antybakteryjnie. Do tego charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Dlatego jedna bądź dwie lniane koszulki czy spodnie z pewnością przydadzą się w szafie dziecka.

A Wy, jakie materiały wybieracie najchętniej, kupując ubranka dla swoich pociech?